کتابخانه های مساجد كانون فرهنگي هنري ماه منير شهر گزبرخوار کانون تخصصی ایثار و شهادت - تجلیل از کانون فرهنگی هنری ماه منیر گز coun
 
 

صفحه نخست

ايميل ما

لينك آر اس اس

آرشیو مطالب

 

:: صفحه نخست
:: آلبوم عکس
::
ايميل ما
:: لينك آر اس اس
::
آرشیو مطالب

:: كانون ماه منير

آرشیو مطالب تماس با ما


نويسندگان :
:: عطاآمار بازديد :

:: تعداد بازديدها: 27196
:: کاربر: Admin


 

پيام مديريت وبلاگ : با سلام خدمت شما بازديدكننده  گرامي ، به وبلاگ من  خوش آمديد .لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وبلاگ ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما در بهتر شدن كيفيت مطالب وبلاگ کمک کنید .

 

تجلیل از کانون فرهنگی هنری ماه منیر گز


http://shabestan.ir/Images/News/Larg_Pic/18-12-1392/IMAGE635300820616103973.JPG

کانون های مساجد بستری ارزشمند برای رفع معضلات اجتماعی هستند ا

خبرگزاری شبستان: استاندار و رئیس هیئت هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد بستری ارزشمند و مورد اعتماد برای کاهش و رفع معضلات و نگرانی های اجتماعی هستند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از اصفهان، رسول زرگرپور، استاندار و رئیس هیئت هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان امروز(19 اسفند) در همایش کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان در سالن همایش های موسسه تحقیقات و نشر معارف اهل بیت(ع) اظهار داشت: کشور ما از فرهنگ و هنر اسلامی، وسعت کمی و کیفی سرزمینی و اقتدار سیاسی، نفوذ بین المللی، درایت رهبران فرهنگی و سیاسی و التزام به ولایت فقیه است که به سبب داشتن چنین ظرفیت هایی دشمنان همیشه سعی بر تخریب آن داشته اند.


وی افزود: دشمنان با راه اندازی هشت سال جنگ، تحریم، جنگ نرم و توطئه هایی از این قبیل سعی بر تحقق اهداف شوم خود و نابودی کشور و نظام ما را دارند که باید مردم و خصوصا نسل جوان را با توطئه های دشمنان آگاه ساخت که مساجد بهترین مرکز برای تبیین این موضوع هستند.


وی ادامه داد: مسجد مکانی مقدس برای تعلیم و تربیت و دفاع از عقاید و ایدئولوژی حق است و این مراکز دینی، آموزشگاهی برای اصول عبودیتی و محلی برای آموزش راه و رسم فردی و دانشگاهی برای انسان سازی است.


زرگر پور با بیان اینکه مسجد پایگاه انسان سازی است، تصریح کرد: اگر برای این مکان مقدس برنامه ریزی وجود نداشته باشد نه تنها نمی تواند نیروی انسانی را تربیت کند بلکه باعث جدایی و تفرقه بین افراد خواهد شد.


وی با بیان اینکه این مراکز در شکل گیری و تداوم انقلاب اسلامی نقش موثری داشته اند، اظهار داشت: کانون های فرهنگی هنری مساجد نقش موثری در تحقق کارکرد های مساجد داشته اند و در تداوم نظام و ترویج و تقویت فرهنگی و ارزش های اسلامی نقش موثری دارند.


وی با تاکید ویژه بر تقویت و پشتیبانی از مراکز فرهنگی هنری مساجد، گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و تاکتیک دشمنان نظام، کانون های فرهنگی هنری در مساجد تاسیس شده که باید از این مراکز فرهنگی هنری حمایت و پشتیبانی کرد که این مراکز با شناسایی نقاط آسیب فعالیت های خوبی داشته اند.


استاندار اصفهان افزود: حمایت از نسل جوان و نوجوان کانون های مساجد و تجهیز مساجد به وسایل و ابزارهای نوین و استفاده از ظرفیت های جوانان از مهمترین راهکارهای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن است که باید مردم و مسئولان به این موضوع مهم توجه داشته باشند.


وی با اشاره به رتبه اول استان اصفهان در حوزه کانون های فرهنگی هنری مساجد، تصریح کرد: این موضوع تعجب آور نیست زیرا استان اصفهان 5 درصد از جمعیت کشور 10 درصد از شهدا و 10 درصد از جانبازان کشور را دارد و داشتن رتبه برتر در حوزه کانون های مساجد برای استان اصفهان تعجب آور نیست.


این مقام مسئول با اشاره به اینکه کانون های مساجد تنها مراکز مردمی فرهنگی هستند، تصریح کرد: کانون های مساجد در خصوص مسائل فرهنگی کارکرد بالا و قابل اعتماد دارند و بستری ارزشمند و مورد اعتماد برای کاهش و رفع معضلات و نگرانی های اجتماعی هستند.

در پایان مراسم از کانونهای برتر تجلیل و لوح تقدیر این مراسم توسط حضرت آیت االه مهدوی نماینده محترم خبرگان رهبری و امام جمعه موقت اصفهان به آقای عطاالله نعمتی مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری ماه منیر اهدا گردیدhttp://shabestan.ir/Images/News/Larg_Pic/18-12-1392/IMAGE635300804942543973.JPG

ا ۱۸ اسفند مانور فرهنگی بچه های مسجد است ا

خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان با اشاره به سالروز تاسیس کانون های مساجدگفت: ۱۸ اسفند مانور فرهنگی بچه های مسجد است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، حجت الاسلام رمضانعلی معتمدی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان عصر امروز(19 اسفند) در همایش کانون های فرهنگی هنری مساجد استان از فعالیت بیش از یک هزار و 600 کانون در این استان خبرداد و اظهار داشت: افزایش کانون های فرهنگی هنری مساجد در سال 93 انجام می شود و تعداد این مراکز به 2 هزار باب کانون می رسد.


وی افزود: هزار کتابخانه در مساجد استان اصفهان فعالیت دارد که سهم موثری در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و گسترش فعالیت های فرهنگی و مطالعاتی دارند و هسته های مطالعاتی در سطح کانون های فرهنگی هنری مساجد و کتابخانه های مساجد تشکیل شده است.


وی ادامه داد: تشکیل هسته های پژوهشی، تشکیل گروه سرود و تئاتر، اجرای برنامه های فرهنگی، برگزاری مسابقات فرهنگی هنری، اجرای طرح تلاوت نور و برنامه های قرآنی و برنامه هایی از این قبیل به همت کانون های فرهنگی هنری مساجد انجام می شود.


حجت الاسلام معتمدی با اشاره به اینکه تشکیل کانون های فرهنگی هنری مساجد رخدادی فرهنگی در کشور بود، تصریح کرد: 18 اسفند مانور فرهنگی بچه های مسجد است و مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص تاسیس کانون های مساجد کاری بزرگ در عرصه فرهنگی است.

 

وی با اشاره به مدیریت مردمی کانون های فرهنگی هنری مساجد، گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد سهم موثری در مسائل فرهنگی جامعه دارند که باید از آن ها حمایت شود و با توجه به مردمی بودن این کانون ها فعالیت های آنان به حمایت مردم و خیرین نیاز دارد.


http://shabestan.ir/Images/News/Larg_Pic/18-12-1392/IMAGE635300804948003973.JPG

ا کانون های مساجد نقطه غرور ملی کشور هستند ا

خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: کانون های مساجد نقطه غرور ملی کشورمان هستند که با اخلاص در مسیر دین و فرهنگ گام برمی دارند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، حجت الاسلام محمد قطبی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان عصر امروز در همایش کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان در سالن همایش های موسسه تحقیقات و نشر معارف اهل بیت (ع) اظهار داشت: جوانان و نوجوانان متدین و دینداری در کانون های فرهنگی هنری مساجد فعالیت می کنند که نقش موثری در فرهنگ و دین کشور دارند.


وی افزود: کانون های مساجد نقطه غرور ملی کشورمان هستند که با اخلاص در مسیر دین و فرهنگ گام برمی دارند و هزینه از دست رفته ندارند و با کمترین اعتبارات و امکانات کار می کنند و اگر امکانات و اعتباری به آن ها داده شود چند برابر آن اعتبار و امکانات برای مردم کار می کنند.


وی با اشاره به دستاوردهای کانون های مساجد، تصریح کرد: گزارش های کمی فعالیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد نشان از حمایت های نظام از این مراکز و پشتکار متولیان و مسئولان این کانون های فرهنگی هنری در حوزه فرهنگ و هنر است.


حجت الاسلام قطبی ایجاد شبکه عظیم استانی و کشوری بین فعالان مسجدی را از دستاوردهای کمی و فارغ از آمار و گزارشات دانست و تصریح کرد: در گذشته کارهای فرهنگی در مساجد توسط فعالان مساجد صورت می گرفت اما شبکه ای بین این فعالان برای تبادل اطلاعات وجود نداشت که با تاسیس دبیرخانه های کانون های مساجد این شبکه ها ایجاد شد.


وی تربیت نخبگان و مدیران بزرگ فرهنگی کشور را از دیگر دستاوردهای کانون های مساجد اعلام کرد و افزود: نیروی انسانی مورد نیاز کانون های فرهنگی هنری و نخبگان کشور از دل این کانون های مساجد تربیت می شوند که دستاورد بزرگی است.


دبیر هیئت هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان اظهار داشت: باید اتفاقات هنری نیز توسط کانون های مساجد همانند اتفاقات بزرگ فرهنگی رخ دهد که این انتظار از کانون ها وجود دارد که با ظرفیت های خود نقش موثری در بخش هنر ایفا کنند.


وی خاطرنشان کرد: باید بسترهای هنری در کانون های مساجد افزایش یابد تا اینکه بچه های مسجدی برنامه ها و فعالیت های هنری بزرگی را انجام دهند و به وسیله هنر ارزش های دینی و انقلابی کشور را گسترش دهند.
کلمات کلیدی :

نوشته شده توسط عطا در 20/12/1392

ارسال نظر [ 1 ]


:: روز جهانی قدس گرامی باد
:: شهادت امیرالمومنین حضرت علی (ع) تسلیت باد
:: فضیلت و اعمال شب قدر
:: بدون عنوان
:: بدون عنوان
:: برنده مسابقه احسن الحدیث
:: نمایشگاه دستاوردهای کانون ماه منیر
:: بدون عنوان
:: برگزاری اردوی کلاسهای اوقات فراغت
:: افتتاح کلاس های اوقات فراغت کانون فرهنگی ماه منیر

[ آخرین صفحه ] [ صفحه 15 از 76 ] [ صفحه بعد ]
كانون فرهنگي هنري ماه منير ورود شمارا خوش آمد مي گويد منتظر نظرات و پيشنهدات شما هستيم تلفن 03145722730 سامانه پيامكي 30007666444111 نمابر : 03125726970
ata_shad@yahoo.com

::


 صفحه نخست | ايميل ما | لينك آر اس اس | آرشیو مطالب |  

Powered By مسجدبلاگ Copyright © 2009 by http://k-mahemonir.masjedblog.ir